Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_ieu6p2c1b1qcd5lkbsmcub5fe5, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/sodikarting.com/httpdocs/system/library/session.php on line 11 Karting nedir

SODI GO KART ARAÇLARI


HONDA GO KART MOTORLARI


BOX'S GO KART AKSESUARLARI


ITAKA GO KART AKSESUARLARI


CONTINENTAL GO KART

AKTARMA KAYIŞLARI


DUNLOP GO KART LASTİKLERİ


MAXXIS GO KART LASTİKLERİ


DURO GO KART LASTİKLERİ

 

 

 

 
MARKALAR
 
 

Karting nedir

 

KARTING NEDİR?

 

Karting, formula1 yada benzeri profesyonel yarışlara giden yoldaki ilk adımdır. Kartinge başlamak için yaklaşık yedi yaşından büyük olmak gereklidir.16 yaşında artık başlangıç ayağının geçildiği bu sporda üst aşamalara geçilebilmektedir.

 

KARTING ARAÇLARI:

 

Başlangıç için kullanılan karting araçları ortalama 60 ve 70 kilometre hız yapabilmektedir. Bu karting araçlarını kullanmak oldukça kolaydır.Karting araçlarında biri fren biri gaz pedalı olmak üzere sadece iki adet pedal bulunmaktadır. Düzenli idmanlar insanlara daha iyi kontrol daha hızlı kullanım ve daha iyi bir performans için en önemli anahtar olacaktır. Karting sadece boş zamanlarda eğlenmek için yapılan bir aktivite değil, aynı zamanda profesyonel bir yarışçı olmanın başlangıç noktasıdır. Çok ünlü Formula1 yarışçılarının bir çoğu bu spora karting ile başlamıştır.